Kulak çınlaması(tinnitus) nedir? Tedavi Yolları Nelerdir ?

Kulak çınlaması

Kulak çınlaması(tinnitus) nedir? Tedavi Yolları Nelerdir ?

Sizlere, Kulak çınlaması tedavi yöntemleri nelerdir?

Yeni gelişmeler ışığında Kulak çınlaması tedavisi var mı? Kulak çınlamasına kesin çözüm nedir?

 Strese bağlı kulak çınlaması nasıl geçer? Kulak çınlamasından kurtulanların yorumları neler?

sorunları ile alakalı  bilgiler sunmak amacıyla bir yazı hazırladık. Yazımızda Kulak çınlaması tedavisindeki son gelişmeleri  bulabilirsiniz.

Kulak Çınlaması (tinnitus)

Kulak çınlaması tek taraflı ya da iki kulağı da aynı anda etkileyebilen rahatsız edici bir semptomdur. Çınlama sırasında oluşan sesin bir dış kaynağı mevcut değildir ve kişinin çevresindeki insanlar da bu sesi algılayamaz. Sık görülen bir problem olan kulak çınlaması insanı rahatsız edecek boyuta kadar ulaşabilir. Kulak çınlamasının görülme sıklığında yaş ile birlikte artış söz konusudur.

Kulak Çınlaması Tedavisinde (tinnitus) Son Gelişmeler

Auckland Üniversitesi’nden araştırmacılar, tinnitus (kulak çınlaması) tedavisinde 20 yıllık bir araştırmanın sonucunda cep telefonu tabanlı bir tedavi geliştirdi. Araştırmada beyaz ses üreten bir uygulama prototip kullanılarak 12 hafta kadar kısa bir sürede önemli sonuçlar elde edildi.

Beyaz gürültü ile tedavi gibi opsiyonlar ile kıyaslanan yeni tedavinin,  birçok dijital teknolojiyi birleştiren kombine bir tedavi olduğu belirtiliyor. Mobil uygulama olarak kliniklerde kullanıma geçilmesi planlanan teknolojinin, 6 ay içerisinde kullanılabilir olacağı bildiriliyor.

Kaynak: sciencedaily

Yorum gönder