Yutulabilir Mide Balonu

Yutulabilir Mide Balonu

SİZİN İÇİN TASARLANMIŞ, HER YÖNÜYLE DESTEKLENDİĞİNİZ BİR ZAYIFLAMA PROGRAMI

NASIL?

Mide balonları, doyumu arttırıp mide boşalımını geciktirerek ve her yemekte yenen gıda miktarını azaltarak kilo kaybına sebep olur.

Yutulabilir mide balonu “açlığınıza çare bulur”

  • YUTMA
    Katetere bağlı balonu içeren kapsülü yutarsınız. Kapsülün doğru konumda olduğundan emin olmak için bir röntgen çekilir.
  • DOLUM
    Kapsül midenize yerleştiğinde, doktorunuz balonu sıvı ile doldurmak için kateteri kullanır. Balonun dolu olduğunu onaylamak için ikinci bir röntgen çekilir. Balon dolduğunda doktorunuz kateteri yavaşça çıkarır ve siz de günlük hayatınıza dönersiniz. Balon midenizde iken açlık hissetmeden daha az yiyebilirsiniz.
  • VÜCUTTAN ATMA Uygulamadan yaklaşık 16 hafta sonra mide balonu kendi kendine boşalır ve doğal yollarla vücuttan atılır. Balon midenizde yer kaplar ve doyumu arttırıp mide boşalımını geciktirerek ve her yemekte yenen gıda miktarını azaltarak kilo vermeyi sağlar.

YUTULABİLİR MİDE BALONU İLE BİRLİKTE;

  • Doktorunuz tarafından sürekli takip edilirsiniz.
  • Size özel diyetisyen ve spor eğitmeninden yardım alırsınız.
  • Tarafınıza teslim edilecek özel akıllı tartı ve saat ile sürekli izlenirsiniz. Balon atıldıktan sonra kilo verme yolculuğunuz devam eder.

Fazla kilo, sadece dış görünüşünüzü ve hislerinizi değil sağlığınızı da etkiler.

OBEZİTENİN TIBBİ KOMPLİKASYONLARI

Uyku apnesi, felç, akciğer hastalığı, astım, pulmoner kan pıhtılaşması, kalp hastalığı, anormal lipid profili, yüksek tansiyon, kadınlarda anormal adet durumu, kısırlık, iltihaplı damarlar sıklıkla kan pıhtılaşması, kanser, meme rahim kolon özofagus, pankreas, böbrek, prostat, karaciğer hastalığı, karaciğerde yağlanma, siroz, diyabet, pankreatit, artrit, guttur

Yorum gönder