Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Tarihçemiz

Onkoloji Hastanesi, 1956 yılında Türk Kanser Araştırma Kurumunun çabası, gönüllü kişi ve kuruluşların katkılarıyla 100 yataklı Ahmet Andiçen Hastanesi olarak Kurtuluş semtinde faaliyete başlamıştır. 1962 yılında Sağlık Bakanlığı‘na devredilişi ve iş yükünün artması sonucu 1967 yılında Etimesgut’taki Makine Kimya Enstitüsüne ait olan bina da hizmete açılmış ve böylece yatak kapasitesi 300’a yükselmiştir. 06.04.1989 tarihinde yapımı tamamlanan yeni ve modern hastane binasının hizmete alınmasıyla Etimesgut bölümü Demetevler’de şu anda faaliyetlerin yürütüldüğü yeni binaya taşınmıştır. Modern cihazlarla donatılmış bu bölümün hizmete girmesiyle toplam 600 yatak kapasitesine ulaşılmış ve verilen hizmetin niteliği de artmıştır.

Bu yapıya ilaveten 17.05.2007 tarihinde Demetevler Urankent sitesinde yer alan yeni ve modern hastane binasının ek hizmet binası olarak hizmete alınmasıyla çocukluk çağı kanserlerine yönelik çağdaş ve kaliteli hizmet verilmeye başlanılmıştır. Ayrıca Urankent ek bina bünyesinde 2008 yılı sonunda kemik iliği transplantasyon ünitesi (KİT) ve hematoloji kliniği’de kurulmuştur. Böylece hematolojik kanserlerin modern tanı tedavi ve takibi ve kök hücre tedavileri konusunda kamuda büyük bir eksiklik kapatılmıştır. Son olarak 2009 yılı içerisinde Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) binası da Demetevler merkez kampus içerisinde yapımı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

YAPILANMA ŞEKLİ

Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ülkemizde onkoloji alanında hizmet veren tek eğitim ve araştırma hastanesidir. Eğitim hizmeti 12 branşta uzmanlık eğitimi, 4 branşta da yan dal uzmanlık eğitimi olmak üzere toplam 16 branşta verilmektedir. Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza alanında yetişmiş uzmanlar ile 35 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ünitesi de hastanemiz bünyesinde Demetevler Kampusunda ve Ahmet Andiçen ek hizmet binasında olmak üzere 2 ayrı ünitede faaliyet göstermektedir.

Hastanemiz her türlü kanser tanı, tedavi, takibi ve bakımını uluslararası kalite standartları çerçevesinde vermektedir. Her türlü kanser cerrahisi, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, kök hücre nakli, palyatif bakım, acil, yoğun bakım, beslenme, psikoonkoloji, kişisel hijyen ve bakım, sosyal hizmetler, manevi bakım, evde sağlık ve uğraş terapileri kapsamında sosyal sorumluluk projeleri ile kanser alanında nitelikli hizmet verilmektedir.

Hastanemiz ayrıca kanser alanında sağlık okur yazarlığını artırmak için KANSER HASTA OKULU ve KANSER SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ ile haftanın beş günü hizmet vermektedir. Kanser okulunda özellikle yeni tanı almış hasta ve hasta yakınları psikoonkoloji, beslenme, palyatif bakım, manevi bakım, enfeksiyondan korunma ve kişisel hijyen ve sosyal hizmet, destek ve yardım konularında alanında uzmanlardan eğitim almaktadırlar.

Çağdaş teknoloji ile donanmış, güvenilir, zamanında doğru laboratuvar çıktılarıyla desteklenmiş, üst düzeyde bilimsel yetkinliğe sahip uzman hekimler ve nitelikli sağlık personeliyle, uluslararası kalite standartları çerçevesinde, tanı, tedavi ve bakım hizmetleri sunulmaktadır.

ULAŞIM

Hastane Ankara ili’nin, Yenimahalle İlçesi, Demetevler semtinde olup ulaşımı oldukça kolaydır. Ankara’nın çeşitli merkezlerinden gerek özel araçlarınızla gerekse toplu taşıma sistemlerini kullanarak hastanemize ulaşmak mümkündür. Özel aracı olmayan yurttaşlarımız metro ile hastanemize gelebilir. Metro sistemi kullanan hastalarımız ” HASTANE ” durağında indiklerinde aşağıdaki krokide görüldüğü gibi hastanemize ulaşabilir. Ankaray sistemini kullanarak hastanemize gelmek istediğinizde ise Ankaray ” KIZILAY ” istasyonundan metroya aktarma yaparak ve yine ” HASTANE ” durağında inerek ulaşımı sağlayabilirsiniz.

SERVİS SAATLERİ

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi (Demet) – Ahmet Andiçen Onkoloji Hastanesi (Kolej) :

♥ 09:30, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00, 21:00

Ahmet Andiçen Onkoloji Hastanesi (Kolej) – Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi (Demet) :

♥ 09:00, 10:00, 11:00, 13:30, 14:30, 19:00

HASTANEMİZİN TELEFON NUMARALARI

0 312 336 09 09

HASTANEMİZİN FAKS NUMARASI

0 312 334 03 52

URANKENT EK HİZMET BİNASI TELEFON NUMARASI

0 312 336 09 09

AHMET ANDİÇEN (KOLEJ) EK BİNA TELEFON NUMARASI

0 312 434 09 91

Dr.Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğit. ve Araş. Hastanesi

Mehmet Akif Ersoy Mah. Vatan Cad. No: 91 Yenimahalle /Ankara
Posta kodu : 06200
Tel : 0 312 336 09 09 Fax : 0 312 334 03 52

Yorum gönder