Prof. Dr. Afşin Emre KAYIPMAZ Kimdir?

Prof. Dr. Afşin Emre KAYIPMAZ Kimdir?

Dr. Afşin Emre KAYIPMAZ, 1983 yılında Sivas’ta doğdu. 2001 yılında Isparta Anadolu Lisesinden, 2007 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Tıp fakültesinin son senesinde Almanya RWTH Aachen Üniversitesinde staj yaptı. 2005 yılında öğrenci temsilcilerinin oylarıyla Süleyman Demirel Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçildi. 2005-2006 yılları arasında bu görevi yürüttü.

Acil Tıp Uzmanlık eğitimini 2008-2012 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 2012-2014 yılları arasında Sivas Numune Hastanesinde görev yaptı. 2014-2019 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalında sırasıyla Uzman Doktor, Öğretim Görevlisi Doktor, Doktor Öğretim Üyesi ve Doçent Doktor olarak çalıştı. 15 Ağustos 2018’de Acil Tıp alanında Doçent oldu. 2016-2019 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi, Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, Fakülte Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2020 yılında COVID-19 hastalığı ile mücadele kapsamında kurulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeliğine atandı. 2019- 2022 yılları arasında Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak çalıştı. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Klinik Araştırma Merkezi Mesul Müdür Yardımcılığı ve 1 No.lu Klinik Araştırmalar Etik Kurul Üyeliği görevlerinde de bulundu. Eylül 2022’den itibaren Ankara Etlik Şehir Hastanesinde Koordinatör Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Ankara Etlik Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Sorumlusudur. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Danışma Kurulu ve Acil Sağlık Hizmetleri Uzaktan Eğitim Bilim Komisyonu üyesidir. Türkiye Herkes için Spor Federasyonu ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanıdır.

Ankara’da pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çağrı Kayıpmaz’ın ağabeyidir.

Yorum gönder