Prof. Dr. Kanan Yusif-zada Kimdir?

Prof. Dr. Kenan Yusif-zade

Prof. Dr. Kanan Yusif-zada Kimdir?

1973 Azerbaycan doğumlu olan Prof. Dr. Kanan Yusif-zada, İlköğrenimine Moğolistan’ın Khutul şehrinde başladı. Daha sonra Azerbaycan’a gelerek orta öğrenimini Sumgayıt’taki fizik ve matematik lisesinde “Gümüş” madalya ile tamamladı.

1990 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde lisans eğitimine başladı ve bu fakülteden 1996 yılında onur derecesiyle mezun oldu.

1996-1998 yılları arasında Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde Genel Cerrahi okudu .1998–2004 yılları arasında Ankara Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı.

2004 yılında “Mezenterik iskemi-reperfüzyonda Anandamidin Rolü” adı altında bilimsel çalışmasını koruyarak Ph.D. ünvanını aldı.

2004 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli NATO-PC “B” burs programı çerçevesinde Ankara’da araştırma çalışmaları yürüttü ve en yüksek yeterlilik (Gastroenteroloji ve İnvazif Endoskopi) sertifikasını aldı.

2004 yılında TÜBİTAK’ın desteklediği NATO-PC “B” burs programı kapsamında Ankara’da araştırma çalışmalarını tamamlayarak yüksek uzmanlık (Gastroenteroloji ve İnvaziv Endoskopi) sertifikası aldı.

2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Cleveland Clinic’te Kolorektal Cerrahi Bölümünde Araştırma Bursuna başladı ve o aralık ayında Mayo Clinic’te Genel Cerrahi ve Böbrek ve Pankreas Transplantasyonu Bölümünde ziyaretçi hekim olarak çalıştı.

2013-2015 yılları arasında Hollanda’daki Maastricht School of Management’ta MBA programına kaydoldu ve 2013-2016 yılları arasında Azerbaycan’daki ADA Üniversitesi’nde Executive MBA derecesi aldı.

Yorum gönder