Prof. Dr. Kenan sönmez Kimdir?

Prof. Dr. Kenan Sönmez

Prof. Dr. Kenan sönmez Kimdir?

Prof. Dr. Kenan Sönmez, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunudur. Uzmanlık ve akademik kariyerini Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptı. Prof. Dr. Sönmez ayrıca, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi ve SSK Ankara Göz Hastalıkları Merkezi ve Göz Bankası’nda çalıştı.Yurtdışı eğitimlerini ise Amerika Birleşik Devletleri’nde, Kentucky Lions Eye Center, University of Louisville, School of Medicine, Kentucky; Associated Retinal Consultants, Royal Oak, Michigan ve Kresge Eye Institute, Detroit, Michigan‘da yaptı.

Prof. Dr. Kenan sönmez; Türk Tabipler Birliği (TTB), Türk Oftalmoloji deneği (TOD), Amerikan Akademi Oftalmoloji (AAO), Association for Research in Vision and Ophthalmology (ARVO) üyesidir.

İlgi alanları; Katarakt (Fakoemülsifikasyon + Pediatrik Katarakt Cerrahileri), Vitreoretinal Cerrahiler ve Laser Tedavileri, Retina Dekolmanı, Diabetik Retinopati (Vitreus içi kanamalar, ciddi proliferatif diyabetik retinopati), Travma Cerrahisi, Makula Deliği veya Membran Cerrahileri,Pediatrik Vitreoretinal Cerrahiler (ROP, FEVR, Coats Hastalığı, Pediatrik Travma, Prematürite Retinopatisi Takip ve Tedavisi, Yaşa Bağlı Maküla Dejenerasyonu ve Göz İçi İlaç Enjeksiyon Tedavileri, Retina Damar Tıkanıklıkları, Kalıtsal retina hastalıkları ( Tavuk karası, Stargardst hastalığı, Best Hastalığı), Üveit ve Behçet Hastalığı.

 

 

 

 

Yorum gönder