Adana Şehir Hastanesi

Adana Şehir Hastanesi

Adana Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile gerçekleştirilmekte olup Adana ve çevre illere hizmet vermektedir.

Adana Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile gerçekleştirilmekte olup Adana ve çevre illere hizmet verecektir. Proje, Türkiye’nin güneyinde Adana ilinin Yüreğir ilçesinde, toplam 318.500 m2 alan üzerine kurulmuştur.

Adana Şehir Hastanesi, 1.300 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesinden oluşmaktadır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 4 adet bloktan oluşmaktadır ve içerisinde şu hastaneler bulunmaktadır:

• 184 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi

• 187 yatak kapasiteli Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Hastanesi

• 347 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

• 582 yatak kapasiteli Genel Hastane

• 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi

• 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

Toplamda 1.550 yatak kapasitesi ve 550.000 m2 kapalı inşaat alanı ile Adana Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilmiş olan 1.512 sismik izolatörle hayata geçirildiği yıl “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Hastanesi” unvanına sahip olmuştur.

Adana Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiçbir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edebilmektedir.

Yorum gönder