Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

KURUM ADI:Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi
KATEGORİ:Üniversite Hastanesi
ŞEHİR:Ankara
İLÇE:Altındağ
ADRES:Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı No:82
TELEFON:0 (312) 310-3333

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Üniversitemiz Tıp Fakültesi İbni Sina hastanesi 16 katlı 4 bloklu olup 1286 yatakla Sıhhiye Kampüsü içinde 13 Mart 1985 tarihinde 22 klinikle faaliyete geçmiştir. Günümüzde ise hastalarımızın daha rahat ortamlarda kalmaları için odalar ve yataklar revize edilmiş, bu nedenle yatak sayısı 902 yatağa düşürülmüştür. A.Ü. Tıp Fakültesi hastanelerinde poliklinikle yılda ortalama 425, 000 hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir.

Hastanemiz yataklı servisler A-B-C-D olmak üzere dört bloktan oluşmaktadır. A-B-C bloklar katlara göre Ana Bilim – Bilim dallarına tahsis edilmiştir. D bloklar 2’si suit olmak üzere 54 yataklı olup, hastanemizin tüm bölümlerinden hasta kabul edilmektedir.

Türkiye’nin en modern hastanelerinden birisi olduğunu gururla söylediğimiz hastanemizde halkımıza nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek için açıldığı ilk günden itibaren büyük çabalar harcanmıştır. Her geçen gün Tıp Teknolojisinin en son ürünlerinin birimlerimize eklenmesi ile bu hizmetin daha da kaliteli olmasına çalışılmaktadır. Dünyadaki bilimsel gelişmelere uygun biçimde yeni kurulan merkezleri ile hastaların yakınmalarını değerlendirilecek çok özel uzmanlık alanları oluşturulmaktadır.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum gönder