Fırat Üniversitesi Hastanesi

Fırat Üniversitesi Hastanesi

Fırat Üniversitesi Hastanesi, Elazığ şehrinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Fırat Üniversitesi Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı ile Üniversite Rektörlüğü arasında yapılan ve 24.12.1984 tarihinden itibaren yürürlüğe giren bir protokole binaen Elazığ doğumevinin üniversitemize devredilmesi ile Ocak1985 ‘ten itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Önceleri adı F.Ü. Araştırma ve Uygulama Hastanesi iken 1997’ de Senato kararıyla F.Ü. Fırat Tıp Merkezi olarak adlandırılmıştır. 2008 yılı içerisinde hastanenin ismi son kez “Fırat Üniversitesi Hastanesi” olarak değiştirilmiştir. Fırat Üniversitesi Hastanesi bugün üçüncü basamak sağlık hizmeti veren bölge hastanesi konumundadır.

Hastanemiz; 1053 yatak kapasiteli 125000 metrekare kapalı alana sahip, 3 bloktan oluşmaktadır.

P Blokta; İç Hastalıkları (Genel Dahiliye, Romatoloji, Nefroloji, Hematoloji, Endokrinoloji, Gastoroentoroloji, Onkoloji Bilim Dalı), Dermatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji, Koroner Anjiografi ve Koroner Yoğun Bakım, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Allerji, Endokrinoloji, Gastroentroloji, Hematoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Yeni Doğan, Nefroloji, Beslenme ve Metabolizma, Enfeksiyon Bilim Dalı), Nöroloji, Halk Sağlığı, Aile Hekimliği, Psikiyatri, Göğüs Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Nöroşirürji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Algoloji, Ruh Sağlığı, Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, Yara ve Yanık Merkezi, Uyku Bozuklukları Tedavi Ünitesi, Total Parenteral Beslenme Ünitesi (TPN) birimler ve klinikler hizmet vermektedir.

O Blokta; Poliklinikler, Hemodiyaliz, Radyasyon Onkolojisi, Onkoloji Gündüz Tedavi Ünitesi, Ameliyathane, Merkez Laboratuvarı, Öğretim Üyeleri Odaları, İdari Birimler, Radyoloji, Nükleer Tıp, Genetik, G.E.T.A.T (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp), Arşiv hizmet vermektedir.

S Blokta; Acil, Adli Tıp, Yoğun Bakımlar, Patoloji, Eczane, Kan Merkezi, Tüp Bebek, Doğumhane, Bilgi İşlem ve Teknik Birim hizmet vermektedir.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Fırat Üniversitesi Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KURUM ADI:Fırat Üniversitesi Hastanesi
KATEGORİ:Üniversite Hastanesi
ŞEHİR:Elazığ
İLÇE:Merkez
ADRES:Üniversite Mah. Yahya Kemal Cad. No:25
TELEFON:0 (424) 233-3555

Yorum gönder