Doç. Dr. Cihangir Çakıcı Kimdir?

Doç. Dr. Cihangir Çakıcı Kimdir?

Doç. Dr. Cihangir Çakıcı 1990-1991 yıllarında GATA’da hekim olarak askerlik görevini yaptı. 1991-1996 yıllarında Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı olarak çalıştı. 1995 yılında Doçent oldu. 1996-1999 yıllarında Bayındır Hastanesi Kadın Doğum ve Tüp Bebek Ünitesinde Direktör olarak görev yaptı.

1990 yılında Ankara’da Meşrutiyet Caddesinde muayenehanesini açtı. Muayenehane hekimliğini yaparken aynı zamanda Sevgi Millennium Hastanesinde çalıştı. 2008 yılında Ankalife Tüp Bebek merkezini kurdu. 2012 yılında muayenehanesini Tepe Prime İş Merkezi’ne taşıdı. Şu anda aynı adreste hastalarını kabul etmektedir.

Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemi Eğitim Sertifikası, Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi sertifikası ile yurt dışındaki üniversitelerde katıldığı mesleki eğitimlere ait birçok sertifikası bulunmaktadır.

Türkiye’nin Tüp bebek konusunda uzmanlık sertifikası olan ilk hekimlerindendir. Hala tüp bebek konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Tıbbı bir zorunluluk olmadığı sürece normal doğumu savunan bir hekimdir. Tüp Bebek konusunda yurt içi ve yurtdışında yapılan birçok toplantı ve eğitimlere konuşmacı olarak katılan Doç.Dr. Cihangir Çakıcı, Ulusal televizyonlara mesleki alanıyla ilgili konuşmalar yapmak üzere davet edilmektedir.

Doç.Dr. Cihangir ÇAKICI, 1992-1994 yıllarında Ankara Jinekoloji Derneğinde, 1994-1995 yıllarında Türk Jinekoloji Derneğinde Genel Sekreterlik görevinde bulundu. 2013 yılında muayenehane hekimlerinin haklarını savunmak, menfaatlerini korumak, sağlık alanında işbirliği yapmak, muayenehaneleri temsil etmek ve ortak sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla Muayenehaneler Derneğini kurdu. Hala Muayenehaneler Derneği Başkanlık görevini yürütmektedir. 2015 yılında Kırgızistan’ın Bişkek Şehrinde tüp bebek merkezi açmıştır. 2019 yılında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde tüp bebek kliniği kurmuştur.
Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok yayını bulunmaktadır.

İleri seviyede İngilizce bilmektedir. Orta seviyede Rusça bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yorum gönder